Zawartość

Polo TV – pod taką nazwą jeszcze przed wakacjami ruszy nowy kanał telewizyjny, który będzie skierowany do fanów muzyki disco polo. Przygotowuje go wytwórnia Lemon Records.

Jak zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Małgorzata Golińska, prezes Lemon Records (ZPR SA), na antenie nowego kanału będzie prezentowana nie tylko muzyka disco polo.

– Zasadniczo Polo TV będzie poświęcony muzyce polskiej. Chcemy prezentować m.in. muzykę popularną, o korzeniach etnicznych, taneczną, a także muzykę mniejszości narodowych zamieszkujących nasz kraj (np. muzykę romską czy biesiadę śląską) – mówi Golińska.

Start kanału planowany jest na drugi kwartał br. Na antenie prezentowany będzie m.in. dorobek artystów zawodowych, kapel chodnikowych oraz zespołów półamatorskich. Ramówka ma być przygotowywana we współpracy z redakcją rozrywkową „Super Expressu” (Murator).

– Od trzech lat sprzedajemy w „Super Expressie” płyty z najpopularniejszą polską muzyką rozrywkową (są to m.in. muzyka taneczna, disco polo, muzyka biesiadna). Przez ten czas sprzedaliśmy prawie 3 miliony krążków, co przekonało nas o ogromnym popycie na ten rodzaj muzyki. Z drugiej strony nie ma do tej pory oddzielnego kanału radiowego czy telewizyjnego, który propaguje taką muzykę. Tak powstał pomysł uruchomienia Polo TV – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Golińska.

Kanał Polo TV będzie mieć zasięg ogólnopolski. Jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można go oglądać, ale Golińska ujawnia, że w grupie docelowej znajdą się osoby w wieku 35 – 55 lat, głównie kobiety z wykształceniem średnim i podstawowym.

Przyznaniem koncesji na nadawanie Polo TV KRRiT ma zająć się w marcu.

 

Żródło: wirtualnemedia.pl

Print Friendly, PDF & Email