Telewizja satelitarna w małych i średnich obiektach

Zawartość

Małe jest piękne czyli cyfrowa stacja czołowa dla pensjonatów, hosteli i małych hoteli.

Do niedawna, cyfrowe stacje czołowe, zarezerwowane były wyłącznie dla dużych obiektów hotelowych. Głównie ze względu na cenę. Pensjonaty, małe i średnie hotele musiały korzystać z „kombinowanych” rozwiązań analogowych.Naziemna telewizja analogowa przeszła już do historii. W chwili obecnej, co najmniej 90% powierzchni naszego kraju ma dostęp do Naziemnej Telewizji Cyfrowej zwanej potocznie NTC lub DVB-T). Zakładając, że obecnie (marzec 2014) są to trzy Multipleksy, oferta jest i tak dość obszerna – ponad 20 programów odbieranych cyfrowo, w tym dwa w jakości HD.
Brak dostępu do programów obcojęzycznych, może mieć wpływ na ponowny wybór hotelu.

Brak dostępu do programów obcojęzycznych, może mieć wpływ na ponowny wybór hotelu.

Dlatego też, wielu właścicieli obiektów hotelowych, decyduje się na wprowadzenie do oferty telewizji dla gości, wyłącznie programów odbieranych z cyfrowych nadajników naziemnych. Jeżeli gośćmi hotelu czy pensjonatu, są tylko nasi rodacy, to takie rozwiązanie wystarczy w zupełności. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy zaoferować gościom programy nadawane tylko drogą satelitarną (zwłaszcza kanały premium, takie jak Cyfra+ czy TVN 24). Albo kiedy gośćmi hotelu są obcokrajowcy – jest raczej mało prawdopodobne, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej będzie dla nich atrakcyjna.


Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja profesjonalnej cyfrowej stacji czołowej. Celowo użyłem w poprzednim zdaniu, słów – profesjonalna i cyfrowa, aby wyraźnie odróżnić to rozwiązanie od ciągle, niestety, popularnej metody „na tuner z modulatorem”. Tunery w 99% przypadków nie są przeznaczone do użytku 24 godziny na dobę – stąd ciągłe resetowanie zawieszonych urządzeń. Poza tym modulatory transmitują do sieci antenowej sygnał analogowy. Dostępne na rynku modulatory cyfrowe, tak naprawdę „cyfryzują” sygnał analogowy. Czyli i tak nie ma mowy o jakości cyfrowej. Cyfrowa stacja czołowa to zespół urządzeń zaprojektowanych i wyprodukowanych do ciągłego odbioru i retransmisji cyfrowego sygnału telewizyjnego. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń różnych producentów. Skoro jest tak bogata oferta stacji czołowych na rynku, dlaczego wielu inwestorów nie instaluje tego typu urządzeń?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość stacji czołowych przeznaczona jest dla sieci kablowych, dużych obiektów hotelowych lub obiektów, które chcą retransmitować dużą liczbę kanałów telewizyjnych. Wynika to ze specyfiki konstrukcji urządzeń – obudowa zaprojektowana do dalszej rozbudowy. Do takiej obudowy, montuje się karty lub moduły odbiorcze. Koszt takiej obudowy waha się od kilkuset do nawet 5000 złotych. Oczywiście „plus VAT”. Do tego dochodzi jeszcze koszt modułów/kart odbiorczych. Niejednokrotnie to jest właśnie główną przyczyną rezygnacji ze stacji czołowej w hotelu i ograniczenie oferty programów telewizyjnych dostępnych dla gości.

Jak mówi stare przysłowie, żeby zjeść chleb, nie trzeba kupować od razu całej piekarni. Albo inaczej, żeby wzbogacić ofertę programową o kilka programów satelitarnych, nie trzeba kupować od razu stacji czołowej (przeznaczonej do odbioru kilkudziesięciu/kilkuset programów), w której zainstalujemy tylko jeden lub dwa moduły do odbioru kilku programów satelitarnych. Kompaktowe stacje czołowe są dedykowane do małych hoteli i pensjonatów i posiadają doskonały stosunek jakości do ceny. Gwarantują jakość i możliwości dużych, rozbudowanych cyfrowych stacji czołowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kompaktowa stacja czołowa

Kompaktowa stacja czołowa

Niewielka stacja z wielkimi możliwościami.
Stacje z serii TRM umożliwiają odbiór niekodowanych programów FTA w jakości HD z dwóch lub czterech transponderów (np. niemieckojęzyczne Das Erste HD, ARTE HD i anglojęzyczny Russia Today HD). Istnieje również wersja stacji z wbudowanym gniazdem CI do odbioru programów kodowanych np. całego pakietu Canal+ dla hoteli (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Mini Mini+, TeleToon+). Stacje posiadają wbudowany multiplekser, dzięki czemu można swobodnie konfigurować multipleksy z programami – do wyboru w standardzie DVB-T lub DVB-C. Zarządzanie stacją odbywa się lokalnie poprzez złącze USB lub zdalnie poprzez Internet.

Stacje czołowe posiadają niespotykaną w innych konstrukcjach funkcjonalność – możliwość uruchomienia własnych kanałów reklamowo-informacyjnych.
Bezpośrednio z pamięci USB, stacja odtwarza filmy, które następnie są umieszczane w multipleksie, razem z programami odbieranymi z satelity. Istnieje możliwość ustawienia kilku filmów, które automatycznie będą odtwarzane zgodnie z harmonogramem.

Dla obiektów, które wymagają większej ilości kanałów, proponujemy modułową stację czołową DTVR.


Potrzebujesz więcej informacji na temat stacji czołowych – Zadzwoń tel. 794 985 434 lub napisz email.