Zawartość

TVN logo (mini)

3 Listopada 2016 nastąpi zmiana parametrów nadawania kanałów TVN z transpondera 10 (11393MHz) z satelity Hotbird 13E. Dotyczy to między innymi kanałów: TVN, TVN 24, TVN Biznes i Świat, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo Active, TVN 7, a także Fokus TV, 8TV, Mango 24. Zmienionych zostanie kilka, ale za to bardzo ważnych parametrów. Dwie najważniejsze zmiany to zmiana modulacji QPSK (DVB-S) na 8PSK (DVB-S2). Druga to sposób kompresji z MPEG2 na MPEG4 H.264. Spowoduje brak odbioru na urządzeniach, nie wyposażonych w głowicę do odbioru standardu DVB-S2. W hotelach jest jeszcze dużo rozwiązań opartych o stacje czołowe, które nie są przystosowane do odbioru takiej transmisji. Niejednokrotnie, nie ma możliwości modernizacji takich stacji, ponieważ urządzenia nie są już produkowane lub nie występują moduły do odbioru DVB-S2.
W takim przypadku, aby przywrócić odbiór kanałów TVN, można wykorzystać urządzenia firmy IKUSI np. moduł MTI-900. Warto skorzystać z obecnej promocji – Jesienna Promocja Ikusi
Zmiany maja na celu efektywniejsze wykorzystanie transpondera 10 oraz zdecydowaną poprawę jakości transmitowanych kanałów.

Aktualne parametry nadawania transpondera nr 10 (11393 MHz) satelita Hotbird 13E.

DVB-S2 8PSK
polaryzacja V
Symbol rate: 27500 ksymb/s
F.E.C. 3/4

Print Friendly, PDF & Email