GSS Grundig na targach ANGA 2018

reklama GSS Grundig

Zakończyły się targi Anga Com 2018 w Kolonii. Targi okazały się wielkim sukcesem i pokazały jak wiele nowych możliwości istnieje w branży telewizji i multimediów. Również firma GSS Grundig Systems,  wiodący producent urządzeń do dystrybucji sygnału telewizyjnego w hotelach, przedstawił swoje nowatorskie rozwiązania.

GSS Grundig – co nowego?

Prawdziwym hitem zaprezentowanym na targach, szczególnie dla hoteli, była stacja czołowa z linii GSS.compact oznaczona symbolem MTC 5-16 CT CI. Prawdopodobnie jest to idealna stacja czołowa dla hoteli – od małych obiektów do dużych ponad stu pokojowych hoteli. Urządzenie umożliwia odbiór kanałów z telewizji naziemnej (DVB-T/T2), kablowej (DVB-C) oraz satelitarnej (DVB-S/S2/S2x) zarówno kodowanych, jak i niekodowanych (FTA). Łącznie można przetwarzać sygnał z 16 źródeł. Stacja charakteryzuje się bardzo prostą konfiguracją. Posiada wewnętrzną pamięć 4GB przeznaczoną do odtwarzania filmów np. prezentujących usługi świadczone przez hotel. Urządzenie o niewielkich wymiarach, chłodzone jest pasywne (brak mechanicznych wentylatorów) – 0dB. Sygnał wyjściowy, do wyboru, w standardzie DVB-T lub DVB-C. Stacja zarządzana jest lokalnie lub zdalnie przez internet. Co jest o tyle istotne, że firmy oferujące profesjonalną obsługę hoteli, mogą monitorować stację i reagować na awarie zdalnie, niezwłocznie, bez kosztownych dojazdów w celu usunięcia awarii.

Stacja GSS.compact  MTC 516 CT CI – w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, nie wymaga zakupu żadnych licencji, aby odbierać więcej kanałów telewizyjnych.

Wkrótce zaprezentujemy pełny opis tej stacji.

Odpowiednikiem stacji MTC 516 CT CI, w wersji IPTV, jest stacja z linii GSS.lamina – STS 1916 IPS CI. Stacja posiada podobne parametry odbioru, jednak udostępnia o wiele więcej opcji konfiguracji. Stacja również nie wymaga zakupu dodatkowych licencji, potrzebnych do odbioru większej ilości kanałów telewizyjnych.

Nowości “last minute” zaanonsowane na targach ANGA 2018, które jeszcze są w trakcie ostatnich testów to stacja GSS.compact w obudowie mikro. Stacja do odbioru niekodowanych kanałów telewizyjnych z 16 transponderów satelitarnych w obudowie o bardzo niewielkich rozmiarów. Rozwiązane dedykowane jest dla małych i średnich obiektów hotelowych jako uzupełnienie oferty o kanały obcojęzyczne.

Coraz częściej hotele korzystają z zewnętrznych dostawców programów TV. Wynika to przeważnie z bezkonkurencyjną ofertą cenową. Jednak operatorzy OTT nie oferują wielu pożądanych w hotelu kanałów telewizyjnych. Chodzi głównie o kanały obcojęzyczne.  Jak uzupełnić sygnał od dostawcy kablowego o dodatkowe kanały satelitarne? Odpowiedzią jest najnowsza stacja czołowa GSS z linii GSS.lamina. Urządzenie integruje serwisy satelitarne, naziemne, kablowe i odbierane od dostawców OTT, transmisji IPTV w indywidualne multipleksy.

GSS Grundig Sat Systems GmbH

Firma  została założona w 2003 roku w Norymberdze. Firma powstała na bazie działów firmy Grundig, związanych z dystrybucją sygnałów telewizji satelitarnej. Obecnie firma posiada oddziały w Dubaju i w Kairze oraz dystrybutorów na całym świecie. Jest jedną z niewielu europejskich firm, które nie przeniosły produkcji na rynki azjatyckie i może nadal prezentować logo “made in Germany“.

GSS Grundig Systems – więcej niż technologia

Więcej informacji o produktach GSS: info@telewizjadlahoteli.pl
Zadzwoń :  Piotr Morawski +48 794 985 434

Pobierz katalog 2018