Koniec analogowych programów satelitarnych – co w zamian?

30 kwietnia został wyłączony analogowy przekaz programów telewizyjnych z satelity ASTRA. [quote_right]Jak przywrócić pełną ofertę programową, bez kosztownej wymiany telewizorów i inwestycji w pełni cyfrową stację czołową?[/quote_right] Analogowa transmisja została wyłączona dla takich programów jak: Das Erste (ARD), ZDF,KI.KA, arte, Phoenix, WDR, hr, BR-alpha, MDR, SWR, 3sat, NDR.
Jak wiele analogowych urządzeń korzystało z tego przekazu, przekonaliśmy się po zamieszaniu powstałym po “zaniku” programów telewizyjnych. Często w ofercie programów telewizyjnych zostały tylko polskie kanały analogowe odbierane z nadajników naziemnych.

Od razu nasuwa się pytanie – czym zastąpić stare urządzenia, aby goście mieli dostęp do programów satelitarnych?

Rozwiązania są dwa. Pierwsze – kompletnie nieprofesjonalne, oparte na zwykłych odbiornikach satelitarnych przeznaczonych do użytku domowego. Z pozoru, rozwiązanie najprostsze i najtańsze. Ale na dłuższą metę, stwarzające wiele problemów dla hotelu i nie zapewniające odpowiedniego komfortu odbioru dla gościa.

Dlaczego?

[frame title=”” href=”” src=”https://telewizjadlahoteli.pl/wp-content/uploads/2012/05/headend1.jpg” width=”” height=”220″ type=”left” target=””] Odbiorniki satelitarne przeznaczone są do użytku domowego i nie są zaprojektowane do pracy 24 godziny na dobę. W skutek czego, po dłuższym okresie pracy, zawieszają się co uniemożliwia odbiór programów telewizyjnych. Wbudowany w odbiornik lub zainstalowany zewnętrzny modulator nie zapewniają odpowiedniej jakości sygnału. Instalacja oparta na odbiornikach satelitarnych zajmuje dużo miejsca, zawsze związana jest z dużą ilością kabli i przewodów i niejednokrotnie jest źródłem dodatkowego “ogrzewania” pomieszczenia, gdyż odbiorniki są źródłem ciepła.
[divider_thin]
Rozwiązanie optymalne

Odpowiedzią na zaistniały problem są cyfrowo-analogowe stacje czołowe QPSK – PAL. Programy satelitarne odbierane są cyfrowo, a następnie sygnał cyfrowy zamieniany jest na analogowy czyli dokładnie taki, jaki był odbierany przez telewizory przed 30 kwietnia. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, jednak ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości i czteroletni okres gwarancyjny najlepszym wyborem są stacje czołowe Fracarro – CompactLine i Digiflex.
[divider_thin]
[title h5=”title_dark_blue”]Stacja czołowa CompactLine[/title]
[frame title=”” href=”” src=”https://telewizjadlahoteli.pl/wp-content/uploads/2012/05/SIG9506.jpg” width=”220″ height=”” type=”left” target=””]
[arrow_list]

  • odbiór 6 cyfrowych, niekodowanych programów satelitarnych, stereo
  • wbudowany programator
  • niewielkie rozmiary
  • chłodzenie pasywne

[/arrow_list]
[title h6=”title_blue”]Więcej informacji[/title]

[divider_thin]
[title h5=”title_dark_blue”]Stacja czołowa Digiflex[/title]
[frame title=”” href=”” src=”https://telewizjadlahoteli.pl/wp-content/uploads/2012/05/SIG9708CI.jpg” width=”220″ height=”” type=”right” target=””]
[arrow_list]

  • odbiór 8 cyfrowych kanałów satelitarnych, stereo
  • odbiór programów kodowanych (złącze CI) dla każdego programu
  • chłodzenie pasywne

[/arrow_list]
[title h6=”title_blue”]Więcej informacji[/title]