LG prezentuje 55″ panele OLED o grubości 0,97mm

lg-oled-wallpaper
LG przedstawiło 55-calowy ekran wykonany w technologii OLED (dioda emitująca światło organiczne). Wyświetlacz waży 1,9 kg,a jego grubość nie przekracza jednego milimetra (0,97mm). Dzięki macie magnetycznej, która znajduje się za nim na ścianie, telewizor może być zamocowany do ściany.
Technologia OLED jest powszechnie uważana za następny krok w telewizorach. W technologii OLED dodawane są warstwy związku organicznego, które nie tylko pozwalają na tworzenie na wyjątkowo cienkich ekranów, ale również wyświetlacze mogą być zakrzywione. Materiał organiczny również emituje własne światło, co eliminuje konieczność stosowania podświetlenia. LG Display jest przekonany, OLED może być de facto technologią wyświetlania we wszystkich produktach w przyszłości.
viewing-angles-are-extremely-wide-if-you-insist-on-sitting-on-your-favourite-chair-in-the-corner-505852-440x330-lg-oled-tv-1
Ciekawe, kiedy i czy w ogóle, wyświetlacze tego typu trafią na rynek telewizorów hotelowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można by w praktycznie dowolny sposób, projektować wyposażenie pokoi hotelowych, sal konferencyjnych, restauracji. Obecnie wyświetlacze OLED są zdecydowanie o wiele droższe niż tradycyjne wyświetlacze LCD.

Źródło: LG Displays, telewizjadlahoteli.pl