Mpeg 4 w telewizorach z Mpeg 2 – to proste, dzięki nowemu rozwiązaniu IKUSI.

htl-tt24
“MPEG 4” to słowo spędzające sen z powiek wszystkim posiadaczom telewizorów z wbudowanym wyłącznie dekoderem MPEG 2. W Polsce jest wiele hoteli, które posiadają takie telewizory. Na tych telewizorach nie można odbierać programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Próżno szukać obrazu. Dostępny jest tylko dźwięk.

Do tej pory jedynym rozwiązaniem w hotelu była analogowa retransmisja programów naziemnych i satelitarnych. Często używane do tego celu urzadzenia przeznaczone do użytku w domu – odbiorniki satelitarne i DVB-T, podłączone do modulatorów PAL. Niestety jakość obrazu i dźwięku w takich rozwiązaniach pozostawia wiele do życzenia.

Hiszpańska firma IKUSI zaprezentowała długo oczekiwane rozwiązanie. Moduł z serii HTL oznaczony symbolem TT2. Jeden moduł zamienia cztery programy nadawane w standardzie DVB-T MPEG 4 na cztery programy DVB-T MPEG 2. Dzięki temu w starszych telewizorach można odbierać cyfrowo np. programy telewizji naziemnej.

Aby odbierać telewizję naziemną w cyfrowej jakości, nie trzeba wymieniać telewizorów. Wystarczy zmodernizować stację czołową.
Rozwiązanie firmy IKUSI jest tańsze niż wymiana kilkudziesięciu, a nawet kilkuset telewizorów na nowe z MPEG 4.

Karta katalogowa HTL-TT2

więcej informacji:
Piotr Morawski
tel. +48 794 985 434

info@telewizjadlahoteli.pl