Nowe kanały sportowe – Eleven i Eleven Sports

11 sport network

Grupa Eleven Sports Network uruchomi w sierpniu dwa kanały sportowe przeznaczone dla polskich kibiców – Eleven i Eleven Sport. Grupa wycofała się z walki z NC+ o prawa do transmisji meczów Ekstraklasy. Na kanale Eleven, który będzie się skupiał na transmijach meczów piłkarskich, zobaczymy m. in. mecze włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. Kanał posiada wyłączność na transmisje meczów tych wiodących lig europejskich. Drugi z nowych kanałów, Eleven Sportsoprócz transmisji meczów piłkarskich, zobaczymy również m.in. NFL, wyścigi Formuły 1, włoską ligę siatkówki czy też Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych.W chwili obecnej nadawca nie podaje informacji, na jakich warunkach będzie można retransmitować w hotelach.

Poniżej oficjalny komunikat prasowy:

Warszawa, 12 czerwca 2015 r.
Najlepszy sport na żywo i w najwyższej jakości w ELEVEN SPORTS NETWORK

Świetna wiadomość dla kibiców. W sierpniu, od nowego sezonu piłkarskiego polscy fani będą mogli oglądać najlepszy światowy sport na żywo i w najwyższej jakości w nowych kanałach telewizyjnych ELEVEN SPORTS NETWORK.

ELEVEN SPORTS NETWORK będzie pokazywać polskim widzom na żywo i w najwyższej jakości największe wydarzenia sportowe. Nowa na naszym rynku międzynarodowa grupa medialna będzie transmitować mecze m.in. z takich piłkarskich lig jak włoska Serie A, francuska Ligue 1 czy szkocka SPFL. Oprócz tego w ELEVEN SPORTS NETWORK zobaczymy także Formułę 1, Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, włoską ligę siatkówki, NFL i wiele innych wspaniałych wydarzeń sportowych, transmitowanych na żywo w telewizji jak i internecie.

ELEVEN SPORTS NETWORK potwierdza, że brał udział w przetargu na prawa medialne na pokazywanie wszystkich meczów Ekstraklasy w sezonach 2015/2016 – 2018/2019.

– Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w przetargu, jako alternatywny gracz, ale kiedy zrozumieliśmy, że w rzeczywistości wciąż konkurujemy przeciwko obecnemu lokalnemu nadawcy, postanowiliśmy wycofać się – powiedział Andre Tegner, Dyrektor Zarządzający Grupy ELEVEN SPORTS NETWORK. – Wciąż jednak uważamy Ekstraklasę za bardzo interesujący produkt i będziemy brali udział w przyszłych przetargach na prawa medialne do polskiej ligi. Na razie jednak chcemy się skupić na naszych najlepszych międzynarodowych prawach.

Nowy sezon piłkarski we Włoszech i Francji rusza w sierpniu, a wraz z nim innowacyjny projekt medialny. – Jesteśmy bardzo dumni, że będziemy mogli pokazać najlepszą światową piłkę w nowatorskim wydaniu i w zupełnie innej odsłonie telewizyjnej – zapowiada Andre Tegner. – W każdej kolejce pokażemy
jak najwięcej meczów na żywo w najwyższej jakości, ze świetnym komentarzem naszych dziennikarzy oraz ekspertów. Będziemy również w ciągłej interakcji z widzami. Nie chcemy robić kanału sportowego „dla kibica”, ale „z kibicami”. Widzowie będą mogli oglądać ELEVEN SPORTS NETWORK we wszystkich dobrych sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz internecie i przekonać się, że u nas sport ogląda się najlepiej – dodaje Tenger.

ELEVEN SPORTS NETWORK zapowiada wprowadzenie nowej formuły prezentowania wydarzeń sportowych. – Naszym zdaniem jest jeszcze wiele ciekawych, nie odkrytych możliwości w transmisjach sportowych. Wprowadzimy pomysły i rozwiązania, jakie nie były dotychczas wykorzystywane w transmisjach
na żywo i w programach studyjnych – mówi Patryk Mirosławski, szef redakcji sportowej ELEVEN SPORTS NETWORK. – Zależy nam, aby transmisjom nadać świeżości. Mamy zamiar dostarczać nie tylko informacji stricte sportowych, ale tworzyć prawdziwą atmosferę meczową, która zbliży fanów i zawodników, najważniejszych uczestników spektakli sportowych – dodaje Mirosławski.

W ELEVEN SPORTS NETWORK pojawią się nowi, utalentowani komentatorzy, którzy doskonale znają się na sporcie. – Tworzymy młody, dynamiczny zespół, składający się z pasjonatów sportu. Jestem pewien, że wkrótce będzie to najlepsza redakcja sportowa w Polsce – oznajmia jej szef.

ELEVEN SPORTS NETWORK to grupa medialna nadająca sportowe kanały premium, która ma duże doświadczenie zarówno na rynku międzynarodowym, jak i polskim. Inwestorzy wprowadzali na rynek wiodące kanały sportowe w całym regionie Azji. Jednym z dyrektorów grupy jest Ralf Manthey, który z powodzeniem uruchamiał w Polsce takie projekty medialne, jak RTL7 oraz SportKlub.

ELEVEN SPORTS NETWORK należy do grupy kapitałowej The Channels Co Ltd, która przed nowym sezonem piłkarskim uruchomi także swoje sieci w Belgii, Singapurze i Malezji. Zapowiada poszerzenie obecności również w innych państwach. – Chcemy być grupą medialną oferującą najważniejsze sportowe wydarzenia w każdym kraju, w którym będziemy obecni – tłumaczy Andre Tegner. – Polska jest dla nas bardzo ważnym i atrakcyjnym rynkiem. To kraj, który bardzo szybko się rozwija i który ma niezwykłą tradycję piłkarską oraz wielomilionową grupę prawdziwych pasjonatów sportu. W pierwszym etapie uruchomimy w Polsce dwa kanały. Pierwszy skierowany będzie przede wszystkim do fanów futbolu. W drugim pokażemy inne dyscypliny oraz mecze piłkarskie, które będą kolidowały z transmisjami w kanale piłkarskim.

ELEVEN SPORTS NETWORK – do zobaczenia już wkrótce!