TVP Sport zamiast TVP Rozrywka – Mundial 2018

Dzisiejsze wydanie Dziennika Gazety Prawnej informuje, że na czas trwania mistrzostw świata w piłce nożnej, TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na trzecim multipleksie (MUX3) telewizji DVB-T. Telewizja TVP udostępni swój sportowy kanał premium bezpłatnie w telewizji naziemnej.

Zmiana nastąpi na początku miesiąca. Prawdopodobnie 7 czerwca czyli jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Rosji. Kanał będzie dostępny w telewizji naziemnej co najmniej do końca mistrzostw świata (15 lipca). O planowanych zmianach telewizja publiczna zawiadomiła już regulatora rynku.

Kanał TVP Sport w czasie mundialu będzie całkowicie poświęcony piłce nożnej. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski,  powiedział, że oprócz wszystkich spotkań, kibice będą mogli zobaczyć także m.in. liczne wywiady z piłkarzami, wypowiedzi ekspertów, czy analizy taktyczne.

W naziemnej wersji bezpłatnej kanał będzie nadawać w standardowej rozdzielczości – w kablówkach i na platformach cyfrowych pozostanie jego płatna wersja z jakością obrazu w HD.

Nie wiadomo czy TVP Sport będzie nadawane z takim samym SID jak TVP Rozrywka. Zmiana SID często będzie powodem przeprogramowania telewizora w pokoju gościa.

PM

Żródło: Dziennik Gazeta Prawna, Sport.tvp.pl