ZDF Kultur

Niemiecki nadawca publiczny ZDF poinformował, że 1 kwietnia 2011 kanał ZDF Theater Kanal, zmienia nazwę na ZDF Kultur. Zmiana ta pozwoli stacji wpisać się w tematykę jaką prezentuję. – Nawyki telewidzów uległy zmianie – wyjaśnia Markus Schächter, przedstawiciel sieci telewizyjnej ZDF. – Dzięki nowej ofercie ZDF skupiamy się na nowoczesnej koncepcji kultury. ZDF Kultur w dalszym ciągu będzie emitował spektakle teatralne i operę, relacje z wielkich koncertów i festiwali muzyki pop.

Program nadawany jest satelity Astra 1H (19.2E) na częstotliwości 11953.50 H. Kanały ZDF z racji tego, że jest to nadawca publiczny, nie podlegają opłacie za retransmisję w pokojach hotelowych. Dla właścicieli hoteli, którzy posiadają cyfrowe stacje czołowe, zwłaszcza pracujące w standardzie DVB-C, jest to interesująca wiadomość.  Z tego samego transpodera można odebrać jeszcze następujące programy bez opłat: ZDF, 3 SAT, ZDF Infokanal, ZDF neo, Kika. A dzięki zastosowaniu technologii DVB-C, cały pakiet programów, bez żadnych problemów można przesłać do telewizora w pokoju hotelowym. Dla niemieckojęzycznego gościa będzie to bardzo ciekawa oferta programowa, a hotel nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z rozbudową stacji czołowych o dodatkowe moduły.

Polecamy artykuł:  Cyfrowa stacja czołowa nie musi być droga! i zapraszamy do skorzystania z promocji na cyfrowe stacje czołowe GRUNDGIG

Źródło: ZDF, Satkurier.pl