Będzie Ministerstwo Cyfryzacji

Po wyborach powstanie nowe ministerstwo – Polski Cyfrowej – które zajmie się budową nowoczesnej Polski – podaje portal Wyborcza.biz.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w przypadku wygrania wyborów chce powołać Ministerstwo Cyfryzacji. Z kolei obecne Ministerstwo Infrastruktury chce przekształcić w Ministerstwo Transportu, odpowiedzialne nie tylko za budowę nowych dróg, przebudowę kolei, lotnictwo cywilne i transport morski. Priorytetem resortu transportu na kolejne cztery lata będzie rozwój kolei. Zdaniem Tuska, to propozycje, których efektem powinno być zwiększenie skuteczności działań.

Premier Donald Tusk powiedział, że wydzielone z infrastruktury dziedziny telekomunikacyjne i informatyczne powinny być skupione w jednym ręku ministra cyfryzacji, co pozwoli na odchudzenie wszystkich resortów, które dotąd bardzo skutecznie broniły własnej agendy cyfrowej. Dodał, że nie ma wątpliwości, że „ta agenda cyfrowa nie może być resortowa”, żeby przyniosła przełom cyfrowy w Polsce, „będzie wymagała koncentracji w jednym ręku wszystkich zadań związanych z cyfryzacją”.

Żródło: wyborcza.biz, Satkurier.pl